Modanın kalbini şıklığıyla fethetti!

ÇİSİL DEMİR – İtalya’da düzenlenen G7 Liderler Zirvesi’ne ev sahipliği yapan İtalya Başbakanı Giorgia Meloni’nin tercih ettiği kıyafet, sosyal medyanın gündemine oturdu. Meloni’nin tarzı, “Gayet sade ve şık” ve “Modanın merkezi İtalya’ya yakışır başbakan” sözleriyle iltifat yağmuruna tutuldu. Dünya liderlerinin bir araya geldiği zirvede pudra pembesi ceket ve bol paça pantolonuyla tam not alan Meloni’nin tarzını Türk modacılara sorduk…

Zeynep Tosun: Ev sahibi olarak son derece tatlı bir renk seçimi olmuş. Sıcak havada rahat hissetmek için yaptığı bol paça pantolon tercihini garipsemedim.

Atıl Kutoğlu: Renk ve kupu güzel ve modern bir takım ancak Giorgia Meloni’nin boyuna göre ceket daha kısa ve pantolon kesinlikle bir miktar daha dar hazırlanmalıydı.

Dilek Hanif: Modanın merkezi İtalya da dahil bu sene tüm dünyada trend olan bir stil tercih etmiş. Bol ve salaş kıyafetler 2024’ün modası zaten. Rengiyle, doğallığıyla bulunduğu ortama ve konumuna uygun buldum.

Arzu Kaprol: Bu gibi resmi ortamlar kişilerin moda akımlarından bağımsız olarak temelde temsil ettiği ülkeyi yansıttığı için özenle hazırlanılmalıdır. İtalyan Başbakanı Meloni hem ‘oversize’ akımını tercih etmiş hem de silüeti ve rengi aynı anda iddialı kullanmış. 

Hakan Akkaya: Bu kombine klasik ve rahat parçaların birleşimi yani ‘smart-casual’ diyoruz. Klas ve bir o kadar da abartıdan uzak, sade bir kombin.

Buz kesen bakış!

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, zirve boyunca Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a karşı mesafeli bir tavır sergiledi. Ortak bildiride yer alacak kürtajla ilgili ifadeler yüzünden tartışan ikilinin ‘memnuniyetsiz’liği ve Meloni’nin Fransa Cumhurbaşkanı’na takındığı tavır objektiflere böyle yansıdı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x