Okyanus Koleji öğretmenleri yönetime taleplerini iletti: Dönüş olmazsa eyleme geçecekler

Kamuda çalışan öğretmenlerle eşit ücret almayan özel sektör öğretmenlerinin taban maaş ve ek ders ücretlerinin iyileştirilmesine ilişkin istekleri sürüyor. Okyanus Koleji’nde çalışan öğretmenler ve Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası üyesi öğretmenler, çeşitli illerin şubelerinde çalışan öğretmenlerle bir araya gelerek taleplerini yazılı olarak yönetime iletti. Enflasyon karşısında maaşlarının yaşanılamaz seviyeye geldiklerini belirten öğretmenler, 6 Mart Çarşamba gününe kadar yönetimden geri dönüş alamadıkları takdirde eylem kararı alacaklarını duyurdular. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Geçtiğimiz hafta ilettiğimiz mailde bu konudaki haklı taleplerimiz görmezden gelindi ve herhangi bir dönüş sağlanmadı. Mesleğimizin itibarını korumak için bu taleplerimiz acil ve yaşamsal önem taşımaktadır” 

SOSYAL MEDYA HESAPLARI KAPATILDI

Öte yandan Okyanus Koleji öğretmenlerinin sorunlarını dile getirdiği sosyal medya hesapları dün kapattırıldı. Olaya tepki gösteren öğretmenler, “Sorunları çözmek yerine üstünü kapatmayı ve gerçekleri saklamayı tercih eden yönetime hatırlatıyoruz; Gerçekler saklanamayacak ve üzeri örtülmeyecek kadar ortadadır” dedi.

OKYANUS KOLEJİ’NDEN AÇIKLAMA

Öte yandan konuya ilişkin Okyanus Koleji yönetimi tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Okyanus Kolejleri, saygın ve kaliteli eğitime önem veren bir kurum olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Ancak, kurumumuzun tanıtım videosunun içeriği değiştirilerek ve logosu kullanılarak yayımlanması suç teşkil etmektedir. Bu husus, 5846 Sayılı FSEK Madde 71 ve devamı maddeleriyle Anayasa’da açıkça belirtilmiştir. Kasıtlı olarak kurum itibarını zedelemek suretiyle, gerek marka gerekse tanıtım videomuzun kullanıldığı mecralar suç kapsamı dâhilinde erişimi sonlandırmıştır. Fikir özgürlüğü çerçevesinde etik değerlerle yapılan tüm paylaşımlara her zaman saygı gösteriyoruz. Ayrıca Okyanus Koleji, kuruluşundan bu yana tüm çalışanlarına kurucusu, yönetimi, müdürleri ve tüm birimleriyle istediği an iletişim kurabilme imkânı sunmaktadır.

Eğitim sektöründe 20 yıldır faaliyet gösteren Okyanus Kolejlerinin, 2 bin 500 eğitim kadrosu olmak üzere toplamda 4 bin çalışanı bulunmaktadır. Çalışanlarımızın uzun yıllar kurumda devam etmesi huzurlu bir iş ortamının ve çalışma koşullarındaki memnuniyetin en önemli göstergesidir. Birkaç gündür sosyal medya kanallarında ve dijital platformlarda yer alan açıklamaların binlerce çalışanımız adına yapılmış gibi gösterilmesi çalışanlarımızı derinden üzmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x